Systemy ERP

Obsługa i sprzedaż systemów Comarch

ERP

Systemy Comarch

Od początku działalności posiadamy status partnera firmy Comarch S.A. co daje nam możliwość serwisowania i sprzedaży oprogramowania Comarch ERP w tym programu Comarch ERP Optima. Systemy Comarch ERP umożliwiają kompleksowe zarządzanie prowadzoną działalnością, bez względu na jej przedmiot czy wielkość przedsiębiorstwa. Programy Cormarch ERP są w sposób systematyczny aktualizowane do zmieniających się przepisów prawnych, co usprawnia procesy finansowo księgowe.

Systemy ERP dzielą się na:

Comarch ERP XL – elastyczny system ERP, który posiada odpowiednie rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Comarch ERP Altum – wielojęzyczny system ERP stworzony z myślą o przedsiębiorstwach międzynarodowych.

Comarch ERP Cloud – system chmurowy do korzystania z ERP, ułatwiający pracę zdalną

Comarch ERP Enterprise – zintegrowany system ERP do zarządzania biznesem dla dużych wielospółkowych lub wielozakładowych przedsiębiorstw .

Comarch ERP Optima – to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów stworzonych dla małych i średnich firm z każdej branży oraz dla biur rachunkowych. Korzysta z niego już ponad 70 000 polskich firm.

Program ERP Optima podzielony jest na moduły, które odpowiadają wszystkim obszarom biznesowym używanym na co dzień w przedsiębiorstwach, dzięki temu program umożliwia kompleksowe zarządzanie firmą. Podział programu na moduły nie wymaga ponownego uzupełniania tych samych danych , gdyż wszystkie informacje wprowadzone w jednym module znajdują się w firmowej bazie danych wspólnej dla wszystkich modułów.

Moduły dla klienta do wybrania:

Kasa/bank
Faktury
Detal
Handel
Księga Podatkowa
Księga Handlowa
Kadry i Płace
Serwis
CRM
Środki Trwałe
Obieg dokumentów
Analizy BI

Oprogramowanie Comarch ERP Optima jest dostępne w wersji stacjonarnej oraz w wersji chmurowej. Program w wersji chmurowej- online umożliwia pracę z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do Internetu. Firmowa baza danych jest przechowywana na serwerach Comarcha a program jest automatycznie aktualizowany przez producenta.

Optima ERP w wersji stacjonarnej instalowana jest na komputerze klienta i umożliwia pracę tylko na stanowisku, na którym jest zainstalowany program.

Comarch w swojej ofercie posiada dysk chmurowy- IBARD, na którym w bezpieczny sposób można przechowywać dane firmowe dostępne z każdego miejsca. Dzięki oprogramowaniu Comarch Ibard kopie baz i plików wykonywane są automatycznie według harmonogramu ustalonego przez użytkownika. Kopia danych w zewnętrznej lokalizacji sprawdza się w przypadku utraty danych lub awarii sprzętu, gdyż kopie najważniejszych plików w filmie znajdują się w zewnętrznej lokalizacji. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przestoju, utraty danych oraz kosztów odzyskiwania lub odtworzenia plików.

Uzupełnieniem Comarch ERP Optima są dodatkowe, programy, które są odpowiedzią na nowe i jak i dotychczasowe obowiązki prawne stawiane firmą.

Do tych aplikacji należą:

E-sprawozdania – aplikacja pomocna przy tworzeniu sprawozdań finansowych

Comarch TNA – rejestrator czasu pracy

OCR – odczyt danych ze zdjęcia/ skanu faktury i zapisanie w programie

PPK -Pracownicze Plany Kapitałowe

 

Nasza firma świadczy następujące usługi związane z obsługą oprogramowania Comarch Optima:

Instalacji oprogramowania Comarch wraz z wymaganymi składnikami potrzebnymi do prawidłowego działania programu

aktualizacji programu Optima oraz aktualizacji programu bazy danych (SQL Serwer)

Przenoszenia programu i bazy danych na nowe stanowisko

Konfigurowania nowej bazy firmowej w programie i przegotowanie jej zgodnie z wymaganiami klienta

Konfigurowania kopi bazy programu

Bieżącej pomocy użytkownikom w problemach technicznych związanych z obsługą programu

Modyfikacji i tworzenia nowych szablonów wydruków min. faktur