Sieci LAN/WLAN

Kluczowy element Twojej firmy

LAN/WLAN

Sieć firmowa

Odpowiednio zaprojektowana sieć firmowa jest jednym z kluczowych elementów w firmie niezależnie od tego czy posiadasz biuro-wiec z 1000 urządzeń, hale produkcyjną lub magazynową z urządzeniami IloT czy też mały biuro dla 5 pracowników.

Plusy dobrej sieci IT:

Dobrze wykonana i stabilna sieć komputerowa jest filarem IT w przedsiębiorstwie

Zmniejsza częstotliwość występowania awarii

Zmniejsza czas dostępu do zasobów

Wpływa na stabilność pracy wszystkich rozwiązań IT

Wpływa na wydajność pracowników.

Dobrze wykonana i stabilna sieć komputerowa jest filarem IT w przedsiębiorstwie

Zmniejsza częstotliwość wystepowania awarii

Zmniejsza czas dostępu do zasobów

Wpływa na stabilność pracy wszystkich rozwiązań IT

Wpływa na wydajność pracowników

Konieczność odpowiedniego skonfigurowania sieci firmowej (wewnętrznej) w XXI wieku jest ważnym elementem dla zarządu w celu zabezpieczenia i utrzymania ciągłości pracy biznesu. Rosnąca ilość cyberataków na firmy to jedne z głównych motywatorów do przystąpienia do modernizacji i wdrożenia network security w firmach. Zaszyfrowanie danych, kradzież know-how, kradzież baz danych, wyłudzenia okupów to jedne z wielu niebezpieczeństw czyhających na sieć firmową. Dodatkowo jak by tego było mało istnieje RODO (inaczej OROD) czyli ustawa o ochronie danych osobowych.

Każda firma bazuje na danych kontrahentów czy też pracowników przez ustawę RODO na pracodawcy ciąży odpowiedzialność zabezpieczenia tych danych przed wypłynięciem. Są już pierwsze przypadki gdzie firmy zapłaciły duże kary około 3mln zł za wypłynięcie danych. Pandemia zmusiła przedsiębiorstwa do zezwolenia pracownikom pracy zdalnej bez uprzedniego przygotowania często na monitorowanych oraz niezabezpieczonych urządzeniach prywatnych pracowników co spowodowało zwiększenie incydentów w firmach.

Wdrażamy i zabezpieczamy VLAN’y na sieci przewodowej LAN oraz bezprzewodowej WLAN z zabezpieczeniem przed nieautory-zowanym dostępem z siecią gość (guest). Szyfrowane połączenie do firmy z urządzeń mobilnych VPN SSL, VPN IPsec. Integracja autoryzacji z serwerami RADIUS, LDAP (Active Directory) lub TACASC+. Zabezpieczenie połączeń między oddziałami VPN Site to Site z szyfrowanym połączeniem. Routing OSPF, RIP, BGP, iERGP itd. Konfiguracja SD-WAN netu.

IP SLA (SD-WAN rules) na SD-WAN gdzie przy odpowiedniej konfiguracji QoS (Quality of Sevices) pozwalają na poetyzacje zdań. Aaccesslists inaczej polityki służące do budowania uprawnień w sieci. Monitoring sieci poprzez protokół SNMP, SNMP v2, SNMP v3 z wykorzystaniem programów nVision lub Zabbix.

Działamy na:

Oprócz usługi zaprojektowania I wdrożenia sieci 4itnet oferuje możliwość outsourcingu sieci IT odciążając informatyka lub dział IT z codziennych obowiązków. Przekazując opiekę nad siecią do 4itnet Wasi specjaliści będą mogli skupić się na innych równie ważnych obowiązkach.